Přehled akcí dle měsíce

2019

srpen(2) září(3) říjen(1) listopad(1)

2020

březen(1)

Pozvánky

zpět

Země živitelka 2019

Země živitelka 2019

Kde: České Budějovice
Kdy: 22. až 27. srpna 2019

Odkaz na web

Mezinárodní agrosalón Země živitelka 2019

Letošní 46. ročník Mezinárodního agrosalónu Země živitelka 2019 nese podtitul „Výzvy českého zemědělství“.

Minulého ročníku se účastnilo 115 697 návštěvníků a přes 560 vystavovatelů z více než 20 zemí, kteří své výrobky a služby představili na 15 ha výstavní plochy.

Na výstavišti v Českých Budějovicích najdete nejširší nabídku většiny zemědělských oborů, novinky z oborů zemědělské techniky, myslivosti, včelařství, rybářství, potravinářství nebo chovu hospodářských zvířat, komplexní prezentaci zemědělství od historie po současné trendy a novinky v oblasti výzkumu i mnoho dalšího.

Země živitelka je největší a nejvýznamnější agrosalon svého typu zaměřující se na zemědělský sektor napříč všemi jeho obory v České republice a na Slovensku. Jednotlivé zemědělské obory jsou prezentovány napříč celým areálem, mají své pavilony a svůj vlastní program. Zemědělské technice je věnována největší část areálu, jsou to zejména hlavní trasy a také pavilon Z. Na předvadišti probíhá bohatý doprovodný program, pavilon T1 patří českým výrobcům nabízejícím kvalitní české potraviny, které je možné ochutnat i zakoupit za zvýhodněné ceny. Pravidelně zde vystavují odborné organizace, zemědělské instituce a firmy, které doplňují expozice jednotlivých krajů ČR. Všechny organizace, které jsou v pavilonu T1, poskytují odborné informace veřejnosti včetně informačních materiálů.

Pravidelně se koná Mezinárodní výstava družstevnictví, která přináší aktuální informace o výrobním a spotřebním družstevnictví, podnikání zemědělských nebo odbytových družstev a prezentuje úspěšné družstevní podniky s širokým sortimentem kvalitních výrobků.

Nedílnou součástí Země živitelky je soutěž o nejlepší vystavený exponát Zlatý klas, která probíhá pod odbornou garancí Ministerstva zemědělství ČR. Soutěž Zlatý klas se stala za dobu své existence prestižní záležitostí a výrobci oceněných produktů tuto soutěž považují za významný přínos pro prezentaci a publicitu svých výrobků.

Po celou dobu Země živitelky probíhají odborné semináře, programy i bohatý doprovodný program, předprodej vstupenek je uskutečněn prostřednictvím distribuční sítě TICKETSTREAM.

Země živitelka začíná ve čtvrtek 22. srpna 2019 na výstavišti v Českých Budějovicích a pokračuje až do úterý 27. srpna. Výstaviště je otevřeno každý den od 9.00 do 18.00 s výjimkou posledního dne 27. srpna, kdy uzavře své brány v 17.00.

 
 
 

Dle určení

Dle značek

Antonio Carraro (1) Bednar (1) Belarus (1) Duraplast (1) Farmet (10) INO (1) John Deere (1) Kidd (2) Kuhn (1) Lamborghini (1) Mandam (1) Massey Ferguson (4) Meprozet (1) Rožmitál (1) SMS (1) Sipma (3) Sunce (2) Supertech (1) Termometal (1) Tifermec (1) Uniforest (2) Wanner (1) Zetor (1) ostatní (11)