Přehled akcí dle měsíce

2018

srpen(1) září(10) říjen(2) listopad(1)

2019

únor(1)

Pozvánky

zpět

Dny zahradní a komunální techniky

Dny zahradní a komunální techniky

Kde: Havlíčkův Brod
Kdy: 4. a 5. září 2018

Odkaz na web

Dvanáctý ročník Dnů zahradní a komunální techniky pořádaný vydavatelstvím Profi Press se letos uskuteční v úterý 4. a ve středu 5. září 2018 na ploše mezinárodního letiště v Havlíčkově Brodě. Pro celostátní kontraktační výstavu a předváděcí akci profesionálních strojů se stal Havlíčkův Brod se svojí polohou takřka v centru České republiky a ideálním zázemím již tradičním místem setkání a bude tuto přehlídku hostit již poosmé.

Program:

9.00 – zahájení akce

9.15–16.00 – individuální předvádění strojů u expozic vystavovatelů

10.00–11.00 – praktické komentované ukázky techniky pro mulčování a sekání beze sběru na vymezených plochách

13.30–14.30 ­– praktické komentované ukázky strojů na alternativní pohon na vymezených plochách

14.30­–14.45 – losování tomboly

16.00 – ukončení akce

Tak jako v letech minulých proběhne i letošní dvanáctý ročník Dnů zahradní a komunální techniky pod záštitou starosty města Havlíčkův Brod Mgr. Jana Tecla. Jde o akci určenou především pro profesionály z oboru, ale zájem vzbuzuje i u širší veřejnosti a svůj význam má samozřejmě i pro město Havlíčkův Brod, které velkou měrou přispívá k jejímu zdárnému průběhu.

Bez kvalitní spolupráce s havlíčkobrodskými technickými službami, které se zabezpečením výstavy pořadatelům výrazně pomáhají, by se dvoudenní akce rozhodně neobešla. Areál vybavují potřebnými kontejnery na posečenou travní hmotu, zajišťují materiál pro ukázky práce štěpkovačů a drtičů a velmi důležitá je i pomoc při rozmisťování informačních tabulí u příjezdových komunikací.

Technika pro údržbu zeleně i hodně navíc

Dnů zahradní a komunální techniky se vloni zúčastnilo a svoje produkty vystavilo téměř padesát výrobců a prodejců techniky. Doufáme, že alespoň stejný počet budeme moci přivítat i letos.

Dny zahradní a komunální techniky se budou jako obvykle opírat především o představení široké škály strojů vhodných pro údržbu veřejné zeleně. Na vyhrazených pozemcích tak budou moci zájemci posoudit práci techniky při sečení se sběrem, extenzivním i intenzivním mulčování, nebo zhodnotit kvalitu mechanizace určené pro regeneraci i zakládání trávníků. Ale ve výstavních expozicích se neztratí ani další stroje. Zahradní a komunální traktory, univerzální nosiče nářadí, zametací speciály, štěpkovače a drtiče a další kategorie techniky, to vše bude v září v Havlíčkově Brodě nejen k vidění, ale i k praktickému vyzkoušení s odborným výkladem.

Praktické ukázky s odborným komentářem

Pozornost návštěvníků pravidelně přitahují bloky organizovaného a komentovaného předvádění určitých skupin vybraných strojů. Obdobný scénář bude připraven i letos. Ne každá sezóna přináší technické novinky a inovace u všech strojů, proto jsme se rozhodli jednotlivé kategorie střídat.

V praktických ukázkách se proto tentokrát v dopoledních hodinách představí technika určená pro sečení bez sběru a mulčování. Odpolední prezentace bude věnována stále oblíbenějším strojům na alternativní pohon.

Jelikož jde o velice silně zastoupené skupiny strojů, dá se na startu očekávat široká plejáda značek a modelů, jejichž srovnání bude bezpochyby zajímavé.

Závěr okoření tombola

Odpolední část programu završí oblíbená tombola o hodnotné ceny. Ten, kdo vyplní po příchodu anketní lístek a vydrží s námi do odpoledních hodin, se může těšit nejen na občerstvení zdarma, ale i na zajímavou výhru. První cenou je tablet s předplatným časopisu dle výběru (Komunální technika, Energie 21, Zahradnictví, Moderní obec nebo Odpady), druhou vrtačka + sada nářadí + předplatné dle výběru a třetí cenou soudek plzeňského piva opět s předplatným časopisu dle výběru.

Nezvývá tedy, než si přát příznivé počasí a hojnou návštěvu, těšíme se na vás!

 
 
 

Dle určení

Dle značek

Agrio Křemže (2) Agrisem (1) Agro-Masz (1) Agroma (2) Agrometall (4) Alö (1) Amazone (4) Annaburger (2) Antonio Carraro (4) Avant (1) Bednar (15) Belarus (1) Berthoud (1) Berti (1) Big (1) Blanchard (2) Bogballe (1) Briri (1) Case-IH (3) Challenger (2) Claas (10) Desta (1) Deutz-Fahr (2) Farmet (28) Faun (1) Fendt (2) Ferri (1) Fliegl (2) Fortschritt (3) Fortuna (1) Fricke (1) Grégoire Besson (1) Hardi (12) Homelite (1) Horsch (17) INO (1) Ing. M. Nosek & Co. (1) Intertec (1) Inzeco (1) JCB (5) Jacobsen (1) John Deere (101) KBK (1) KNB (1) Kidd (2) Kingspan (1) Kinze (1) Kockerling (4) Kongskilde (1) Kramer (3) Krampe (1) Krone (1) Kuhn (12) Kverneland (11) Landini (1) Lemken (4) Lindner (1) MGM Holešov (1) Manatech (1) Mandam (1) Massey Ferguson (4) Matrot (1) McHale (1) Mengele (1) Meprozet (1) Merlo (1) N.O.P.O.Z.M. Slatiňany (1) New Holland (8) OPaLL-AGRI (1) Oehler (1) Pronar (2) Pöttinger (10) RKZ (1) RPN (2) Rabe / Rabewerk (2) Rožmitál (1) Rykov (1) SEKO (2) SIM (1) SMS (5) STROM Export (4) STS (1) Same (2) Seppi (1) Sipma (3) Spearhead (2) Speeddresser (1) Strojárne Malacky (1) Sunce (2) Supertech (1) Termometal (1) Tifermec (1) Trejon (1) Trioliet (1) Uniforest (1) Usewood (1) Vakutec (1) Vicon (3) Väderstad (8) WTC (1) Wanner (1) Wap (1) Wisconsin (1) Yanmar (1) Zetor (5) ostatní (7) Överum (2) Šálek (1)